YÜZ MEZOTERAPİSİ 

Cildimiz vücudumuzun bir aynasıdır. Zamanın, güneş maruziyeti gibi çevresel etkilerin, stresin vücudumuzda oluşturduğu etki yüzümüzden dışa yansır. Cildimizde oluşan veya oluşmaya başlamış kırışıklıklar, sarkma ve gevşemeler, cilt elastikiyetinde azalma gibi zamanın oluşturduğu olumsuz izlerden kurtulmak için pek çok gelişmiş teknolojiden faydalanmak mümkündür. Yüz Mezoterapisi (mezolifting) uygulanan yöntemler arasında en doğal olanıdır. Cildin ihtiyacı olan moleküller belli aralıklarla cilt altına çok ince iğnelerle enjekte edilir. Mezoterapi ile ciltte oluşturulan germe etkisine mezolifting denmektedir. Bu yöntemle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesi amaçlanır.

İlerleyen yaşla beraber cildimizin daha dolgun ve parlak görünmesini sağlayan yapıtaşlarımızı zamanla kaybederiz. Mezoterapi ile eksilen bu maddeler cilde tekrar kazandırılarak cilt kalitesi arttırılır. Özellikle orta yaş ve üzeri sigara kullanan,  aşırı güneş maruziyeti olan, cildi yıpranmış kişilerde ve nemsiz ciltlerde iyileştirici etkisi oldukça belirgindir. Ancak ciltte yıpranma etkileri henüz oturmadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezoterapi işlemi uygulanırsa cilt olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünür ve bu görünümü uzun süre sürdürür.

Yüz mezoterapisi tedavisine başlarken profesyonel bir cilt temizliğinin ardından, krem anestezisi sağlandıktan sonra cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve hyalouranik asitten oluşan mezoterapi kokteyli enjekte edilir. Mezoterapi uygulaması cildin ihtiyacına göre değişik protokollerle uygulanabiliyor. Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi; doğrudan 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir. İlk seanstan itibaren etkisini pırıltılı canlı daha dolgun bir cilt olarak gösterir zamanla kırışıklıklarda dolma etkisi de görülür. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi de kalıcı hale gelir. 

Daha önce ele aldığımız mezoterapi  yazısını okumanızı öneriyoruz

Benzer Konular