Velashape III uygulaması

Bipolar radyofrekans, infrared  atımlı vakum ve mekanik masaj etkisi ile birlikte 4 enerjiyi tek bir sistemde kullanır. Velashape III 4 enerjiyi aynı anda cilde göndererek bölgesel incelme ve selülit tedavisi yapan yaklaşık 7 yıldan bu yana dünyada kullanılan FDA onaylı bir teknolojidir. Daha önce Velashape’in ilk versiyonu velasmooth olarak üretilmiş ve dünyada yaklaşık 10.000 adetin üzerinde satılmış sonradan Radyofrekansı güçlendirilerek 25 watt’tan 50 watt’a  yükseltilmiş ve Velashape I üretilmiş böylelikle seans sayıları ve uygulama süreleri velasmooth cihazına göre daha da azalmış.  Sonraki yıllarda Velashape II cihazı ile radyofrekans enerjisi 60 watt’a çıkarılmış ve en son sistem olan ve son teknoloji ile yenilenmiş  olan Velashape III 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Velashape 3 150 Watt’a çıkarılarak sadece 3 seans uygulama ile sonuç alınan ve çok kısa seans süresi ile kulanıcıya kolaylık sağlayan ve çok daha etkili sonuçlar veren bir sistem haline gelmiştir.

Velashape III diğer velashape I ve II modellerine göre daha güçlü, hızlı  ve çok daha iyi sonuçlar veren bir sistem haline dönüşmüştür. Velashape 3 arttırılmış RF gücü ve fonksiyonel yeni başlıkları ile radyofrekans enerjisini çok daha yoğun ve  etkili bir şekilde hedef dokulara ileterek hedeflenen ısıya çok daha hızlı bir şekilde ulaşır.

VelaShape III  4 sistemi aynı anda kullanarak çalışır.
Birinci etki Kızıl ötesi  5 mm derinliğe kadar olan bölgeyi ısıtır.
ikinci etki ve en önemli etki  Bi-polar radyo frekans  15mm derinliğe kadar olan bölgeyi ısıtır
Üçüncü etki Vakum bölgede kan dolaşımını hızlandırır ödemin atılmasını sağlar. Radyo frekans (RF) enerjisinin daha derinlere iletimini sağlar.
Dördüncü etki mekanik masaj bölgede lenf drenaj etkisi sağlayarak kan dolaşım arttırır.

Velashape III 4 etki mekanizmasını yani Elos teknolojisini kullanarak  dokuyu  5mm ve 15mm derinlikte ısıtarak yağ hücrelerinin çaplarının küçülmesini (adipositler), dermal kolajen fiberlerini  ve bağ dokusunun iyileşmesi ve yeni kolajen oluşumunu sağlar. Böylece deri yüzeyinin kalitesi artar ve cilt daha prüzsüz hale gelir. Yüksek radyofrekans ve infrared etkisi vakum desteği ile daha derine giderek adipositleri ısıtarak hücre metabolizmasını arttırır. Kan dolaşım ve lenfatik drenaj etkisi ile fibroblast aktivitesi artar ve kolajen oluşumu artarak sıkılaşma ve bölgesel incelme sağlanır.

Velashape III uygulamasında cilt yüzeyi otomatik olarak cihaz tarafından sürekli  ölçülerek cilt ısısı uygulama esnasında kontrol edilerek güvenlik ve konfor üst seviyede tutulur. Yeni 3 farklı başlık sayesinde her bölgede daha kolay ve etkin tedavi sağlanır. Tek kullanımlık başlıklarla hijyenik bir tedavi imkanı sağlanır. Yeni geliştirilmiş  kümeleme modu ile  lokal yağ birikimleri etkili bir şekilde tedavi edilir.

 Daha önce ele aldığımız  Velashape III ile zayıflama yazsını okumanızı öneriyoruz

Benzer Konular