Velashape 3 Selülit Uygulaması

Selülitli bölgede portakal kabuğu görünümü olarakta tarif edilen çıkıntılı, çukurlu cilt görünümü vardır. Selülit genelde kalça, uyluk ve bacaklarda görünen yağlı bölgelerde oluşmaktadır. Selülit kadınların en çok estetik görünümden dolayı rahatsız oldukları konulardan biridir. Hareketsiz yaşam, kilo ve kalıtsal özeliklere göre dereceleri değişmekle birlikte, 20 yaşın üzerindeki kadınların % 80 tahmin edilmektedir.

Selülit neden olur?

Cildin bağ dokusu etrafında olan yağ hücreleride bağ dokusunu etkileyerek zamanla kan dolaşımının bozulmasına sebep olur. Zamanla, yağ hücreleri boyutu ve sayısı artar. Burada normalden fazla su tutulur ve birlikte lokalize ödem birikimi olur. Bunun sonucunda dokulara daha az oksijen taşınır. Zamanla dokular elastikiyetini kaybeder ve selülitli yapı oluşmaya başlar.
Velashape 3 Selülit Tedavisi yağ dokusu hedefleyerek ısıtır. Hedefe 4 farklı enerji ile etki eder. Bi­polar Radyofrekans (RF), Kızılötesi Işık Enerji, Vakum ve Mekanik Masaj teknolojisi kombinasyonu kullanır. Bu enerjilerjiler birlikte aynı anda uygulanarak lenfatik drenaj arttırır ve yağ hücrelerinin ve yağ odaları boyutunu küçültür. Sonuç olarak selülitlerde gözle görülür bir azalma ile cildin yüzeyinde yavaş düzlemesi ile pürüzsüz bir cilde ulaşılır. Aynı zamanda bölgesel incelme, çapta küçülme ve sıkılaşma sağlanarak,Velashape 3 Selülit Tedavisi ile zayıflama uygulamalarında başka sistemlerlede kombine bir tedavi yapılarak çok faydalı sonuçlar alınabilir.

Daha önce ele aldığımız  zayıflama uygulamaları  yazısını okumanızı öneriyoruz

Benzer Konular