VelaShape 3 – Bölgesel İncelme  ve Zayıflama

VelaShape 3 uygulaması yağ hücrelerini ve odacıklarını küçülterek, yeni kolajen sentezini arttırarak selüliti azaltmak ve bölgesel incelme yapmak amacıyla uygulanan bir sistemdir.

Velashape 3 mekanik etkiyle derin düzlemdeki yağ hücrelerini seçici olarak parçalayarak  vücut şekillendirmede ve sıkılaşmada yardımcı olur. elōs teknolojisi ile VelaShape III farklı enerjileri sinerjik olarak kombine eder:
Bi­Polar RF (radyo­frekans)
IR (infrared)
Atımlı vakum ile mekanik masajdır.
Velashape 3 IR ve vakum kombinasyonunun RF ile eşleştirildiği teknolojiler yağ hücrelerinin (adipositler), çevre bağ dokusunun ve altındaki dermal kolajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına neden olur.

Velashape 3

Daha yüksek RF sayesinde adipositlerin etkin olarak ısıtılması sağlanır. Elektrotların  tasarımı ve vakumun eş anlı uygulanması ısının daha derine ulaşmasına olanak tanır.

Bu sayede dolaşım, lenfatik drenaj, hücresel metabolizma ve kolajen oluşumu artar. Ayrıca, fibroblast aktivitesini uyarır ve ekstraselüler matriksi yeniden şekillendirir.

150 watt Radyofrekans gücü ile uygulama süresi tek bölgede 15 ila 30 dakika arasında tamamlanmaktadır. Yüksek Radyofrekans enerjisi ile uygulama süresi diğer sistemlere göre çok daha azalmıştır. Uygulama seans sayıları 3 veya 4 seanstır. İlk seansta etki görülmeye başlar. Seanslar arasında genelde 7 veya 10 gün ara verilmelidir.

Velashape 3 uygulaması ile amaç  ciltte sıkılaşma, doku hacminde küçülme, cilt yapısında ve dokusunda iyileşme ile beraber vücutta beden olarak incelme sağlanması amaçlanmaktadır. Velashape III uygulamasında diğer bazı sistemler ile kombinasyon ve diyet yapıldığında sıkılaşma ve incelmenin yanında kişilerin zayıfladığıda  görülmektedir.

Daha önce ele aldığımız  VelaShape III  konularını okumanızı öneriyoruz.