Ütüleme Lazer Epilasyon

810 nm dalga boyunda lazer ışığı üreten lazer sistemidir. Alexandrite Lazerlerdeki gibi lazer kaynağı bir kristal değil bir modüldür. Herhangi bir lamba ve kristal ile değil modüller ile diode lazer ışığı üretilir. Ütüleme Lazer Epilasyon uygulamalarında sıkça kullanımı görülür. Bu tip Lazer Epilasyon cihazlarında diğer sistemlere göre avantajları vardır. Özellikle ince yapıda olan tüylerde çok fazla kullanılır sebebi diode Lazer ışığı sadece melanin tarafından değil hemoglobin tarafındanda emilmesi olarak görülebilir. İnce tüylerde melaninin azlığı yüksek derecede melanin tarafından emilen Alexandrite Lazer Işığı gibi lazerlerin ince tüylerde başarısız olmasına sebep olurken Diode Lazerlerde emilim hemoglobin tarafındanda olduğu için ince türlerde başarı oranını arttırmıştır.

Diode Lazer Epilasyon önceden çok ağrılı bir işlem idi sonuçlar yüz güldürücü iken ağrı olmasından dolayı bir çok kişi bu uygulamayı yaptırmaktan kaçınmakta idi. Günümüzde yeni diode Lazerler yeni sistemlerle çalışarak ağrısız uygulamalar yapmamıza imkan sağlamaktadır. Tek bir lazer atışı ve yüksek bir doz ile kıl kökünü tahrip etmek yerine daha düşük dozda ve çoklu atışlarla Ütüleme Lazer Epilasyon diyede sektörde konuşulan yeni sistemler kullanılmaya başlanmıştır. Bu Ütüleme epilasyon diye bahsedilen Diode Lazerler de ağrı yok denecek kadar azdır. Biz kliniğimizde Radiofrekans ile güçlendirilmiş Diode Lazer Epilasyon cihazı ile ütüleme lazer epilasyon uygulamalarını yapıyoruz.

Sizin Uygulama Fiyatlarınızdan bahsedermisiniz?

Ankarada Lazer Epilasyon uygulamalarımızda bölgeye ve tüy yapısına göre farklı lazer cihazları kullanıyoruz. Zaman zaman Lazer Epilasyon Kampanyalarımızda oluyor. Biz uygulama yapacağımız bölgeyi gördükten sonra fiyat veriyoruz.

Uygulama süreleri ve seans sayıları nedir?

Diode Lazer epilasyonda da uygulama yapılan bölgeye göre seans süreleri değişir. Bu Lazerlerde seans süreleri Alexandrite Lazer ile uygulamaya göre biraz daha uzundur. Uygulama sayısı genelde 6­8 seans sürer. Bölgeye görede değişiklik gösterir.

Ütüleme Epilasyon Nedir? Siz kullanıyormusunuz?

Ütüleme epilasyon, Lazer Epilasyon yapılırken her bir noktaya tek atış yapmak yerine, düşük güçte birden fazla atış yaparak kıl kökünü tahrip etme amacı olan bir lazer sistemidir. Lazer Epilasyon paketlerimizde bu sistemide kullanabiliyoruz. Biz tek bir cihaz değil yukarıda bahsettiğimiz 4 ayrı sistemi kullanabilmek için 4 farklı lazer cihazı kullanıyoruz. Bunların içinde Ütüleme Lazer Epilasyon yapabilmek için Elase Diode Lazer cihazı kullanıyoruz.

Daha önce ele aladığımız lazer epilasyon yazısını okuyunuz.