Lazerle Cilt Soyma

Özellikle yağlı koyu renkli ciltlerde cildin kendini yenileme işlemleri sonrasında ciltte yüzey düzensizlikleri ve lekelenmeler görülebilir. Lazerle cilt soymada amaç yüzeyel cilt katmanlarını homojen ve kontrollü bir biçimde soyarak yüzey düzensizlikleri ve lekeleri uzaklaştırmak ve cilt gözeneklerinin açılmasını sağlayarak cildin pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını sağlamak ve cildin nem ve yağ dengesini sağlamasına yardımcı olmaktır.

Lazerle Cilt Soyma dışında cilt soyma işlemleri kimyasal peeling (AHA, Glikolik asit, TCA, Pirüvik asit, Salisilik asit) Dermabrazyon (Zımparalama) ve daha hassas kontrol sağlayan fraksiyonel ablatif lazerler ile sağlanabilmektedir.

Lazerle cilt soyma tedavisinde cildin üst yüzey tabakası lazer ışığı ile buharlaştırılarak soyulur. Üst tabaka lazer ile buharlaştırıldıktan sonra alttan daha taze ve düzgün bir deri tabakası ortaya çıkar. Bu işlem genelde fraksiyonel CO2 (Karbondioksit) lazer ile yapılmaktadır. CO2 lazer enerjisi ayarlanarak İstenilen derinlikte cilt soyulurken derin bölgelerde ısı oluşturularak kollajenin uyarılması sağlanır, böylelikle cildin sıkılaşmasıda sağlanmış olur.

Lazerle Cilt Soyma Fiyatları Ankara

Lazerli uygulamalarda genelde uygulama kişinin cildine, uygulanacak alana, amaca ve uygulanan ışına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Lazerle cilt soyma yenileme işlemi için 0(312) 465 05 65 numaralı telefondan iletişime geçerek

daha önce ele aldığımız  lazerle yara izi silme yazısını okumanızı öneriyoruz

Benzer Konular