Lazer Lipoliz

lazer liposuction,  ve özel enjektörle emilerek, yağların vücuttan atılmasıdır. Bu ameliyat bölgesel olarak yağlar alınarak bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlayan bir ameliyattır. Bazı bölgelerde spor ve diyetle bile atılamayan fazla yağlar alınarak o bölgedeki yağ hücre sayısı azaltılır.

Ergenlikten sonra yağ hücresi sayısı artmaz. Fakat kilo aldıkça yağ hücrelerin çapı artar. Yağ hücrelerinin çapı diyetle küçültülebilir fakat bu yağ hücreleri vücuttan sadece ameliyatla atılır.
Lazer Lipoliz ile yağ hücreleri sıvılaştırılıp, vakumla çekilerek ameliyat sırasında alınır.

Lazer lipoliz (liposuction) istenmeyen yağları çıkarma işleminde ve vücudu yeniden şekle sokmada olağanüstü ve kolay bir ameliyattır. Lazer ısısı ile eriyen yağları ortadan kaldırmak için, fiber yardımıyla lazer ışığı, ince bir kanül ile bölgeye gönderilir. Eriyem ve sıvılşaan yağlar vakumla çekilip dışarı çıkartılır. Aynı zamanda alınan yağlardan kalan boş alanı sıkılaştırmak için, lazer ısısı da kollajeni uyararak sıkılaşma sağlar. Cilt sıkılaştırılır, ince sıkı ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Lazer liposuction karın, göğüs iç ve dış uyluk, sırt, üst kol, kalça, ve yüz olmak üzere vücudun birçok alanda, üzerinde çalışır. Ayrıca, erkek memesinde istenmeyen yağ azaltmak için kullanılabilir. Lazer liposuctionda küçük kesikler ile daha az travma ile çok iyi sonuçlar alınır. Az morarma ve kanama ve hızlı iyileşme süresi vardır. Hasta ameliyattan sonraki gün tekrar işine dönebilir.
Lazer LipolizLiposakşın )  genelde 1064 nanometre Ndyag Lazer ışını kullanılır. Lazer ışığu ile eritilen yağlar vakum ile alındıktan sonra deriyi sıkılaştırmak için 1319 nanometre Ndyag lazer kullanılır.
Hastanede ameliyathanede yapılan uygulamada ortalama 3 -5 litre yağ vücuttan alınabilmektedir. Ameliyatı 2-3 mm delikler açılarak bu deliklerden kanüllerle girilerek yapılır. Bu delikler daha sonradan küçülür genelde beligin bir iz kalmaz. Ameliyat 2-3 saat sürer. Duruma göre hastanede kalınabilir ve 1 hafta boyunca korse giydirilir.

Daha önce ele aldığımız Botoks Fiyatları  yazsını okumanızı öneriyoruz