Lazer epilasyon ‘un istenmeyen tüylere engel olmak için tercih edilme oranı günden güne artmaktadır.  Çünkü lazer epilasyon diğer uygulamalara göre daha pratik ve kesin sonuçludur. Bu uygulama 20 yıldır dermatoloji  uzmanları tarafından uygulanıyor. Geçtiğimiz yıllarda eski ve geleneksel uygulamalar yüzünden cilt problemleri tahriş, kızarma gibi sorunlardan dolayı uygulamadan sonra eve kapanan Türk kadını artık lazer epilasyon sonrası sosyal hayatına devam edebiliyor.  Kızılay ve Tunalı çevresinde ismi çok duyulan DrDerm kliniği lazer epilasyon konusunda Ankara ‘da köklü kliniklerden olmakla birlikle işini profesyonel olarak sürdüren nadir kliniklerdendir.

Lazer Epilasyon Hangi Aylarda Uygulanmalıdır ?

Lazer epilasyon periyodik olarak kış’dan kışa uygulanmalıdır nedeni ise yaz aylarında direk olarak güneş ışığı görme ihtimali var güneş ışıkları lazer uygulanan bölgeye temas etmemelidir. Kış ayları lazer epilasyon için önerilen aylardır.  Kuzey kutpundaysanız aralık ocak şubat ayları lazer epilasyon için uygun aylar olacaktır.

 

Lazer Epilasyon’dan önce ağda yapılır mı ?

Hayır yapılmaz, lazer epilasyon öncesi yolucu tüy köklerini tamamen alıcı uygulamalar yapılmamalıdır ancak çoğu doktor uygulamadan 1 gün önce jilet gibi yöntemler ile tüy kısaltma uygulatır. lazer epilasyon’da kık boyu önemli değildir ancak kısa kıllar lazer başlığının hareketini kolaylaştırır. Lazer epilasyon ışınları doğrudan tüy köklerine ilerleyerek tüylerde tahribat oluşturur ve köklerin ölmesini sağlar.

Benzer Konular