İple Yüz Germe (D Lift)

Yıllarca yaşadığımız stres, günlük aktiviteler, cildimizin yatkınlığı, güneş ışınları gibi bir çok sebeple cildimiz sarkmaya ve kırışmaya başlar. D-lift yani iple yüz germe sayesinde kırışıklıklardan kolayca kurtulabiliriz ve iple yüz germe yöntemi ameliyatsız olduğu için son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir.

İple Yüz Germe Nedir?

İple yüz germe işlemi sırasında özel ipler kullanarak sarkan bölgeleri yukarı çekmek amaçlanır. Bu sayede yüz hatlarınız değişmeden ve duygusuzluk ifadesi olmadan yıllara meydan okuyabilirsiniz. İple yüz germe işlemi öncesinde doktor muayenesi gereklidir çünkü sorunlu bölgeler kalemlerle işaretlenir ve bu bölgelere lokal anestezik kremler sürülür. Bu sayede işlem süresi boyunca hastalar acı ya da ağrı hissetmezler. İşaretlenen bölgelere kanüller yardımı ile özel ipler yerleştirilir ve bu ipler kısa süre sonra yüzü örümcek ağı gibi sararak askıya alır. iple yüz germe sayesinde doğal olarak kollajen yapı salgılanır.

İple Yüz Germe Ne Kadar Sürer ve Kaç Seans Gerekir?

İple yüz germe uygulamasından sonra ilk etkiler 15 gün sonra gözlemlenir. Fakat işlemin tamamen yararını görebilmek için 2-3 ay geçmesi gerekir.İple yüz germe işlemi ortalama olarak yarım saat sürmektedir. Ancak iple yüz germe işlemi tamamen kalıcı değildir ve bu nedenle isteğe bağlı olarak 2 yıl da bir tekrarlanabilir.

İple Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir ve Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sarkma ya da kırışıklıkları çok olmayan kadın ya da erkeklere iple yüz germe işlemi uygulanabilir. Ayrıca hastanın hamile ya da emziriyor olması sakıncalı olabilir ve bu durumda önerilmez. Sadece yüz bölgesi için değil isteğe bağlı olarak; çene, boyun ve dekolte bölgesine de uygulanabilir.
İple Yüz Germe Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
İple yüz germe işleminden sonra hastalar günlük rutinlerine rahatlıkla dönebilir. Ancak eğer güneşe çıkmaları gerekirse mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Ayrıca işlem sonrasındaki 20 gün yüz üstü yatılmamalı ve sıcak su duş yapılmamalıdır. Yüz çok fazla ovuşturulmamalı ve çok mimik yapılmamalıdır.

Daha önce ele aldığımız dermapen  yazısını okumanızı öneriyoruz.