Erkeklerde Botoks uygulaması nedir?

Erkeklerde Botoks Ne Kadar Yaygındır

Son 5 yılda erkeklerde botoks uygulamasını geçmiş yıllara göre daha fazla tercih etmektedir. Artan stresli hayat ve yoğun iş hayatı erkeklerinde cildini etkilemektedir çözüm olarak erkeklerde botoks uygulamasını tercih etmeye başlamıştır.

Erkeklerde Botoks Uygulamasının Kadınlardakinden Farkı Nedir ?

Erkek botoks uygulaması dikkat ve tecrübe gerektiren titiz bir çalışma gerektirir. Erkek yüz kasları, çekme kuvveti ve cilt yapısı kadınlardan farklıdır. Erkeklerde ki uygulama noktaları ve dozları kadınlardan farklıdır.

Erkek botoks uygulamasında erkek hastalar’ın en büyük endişesi abartı donukluk ve mimiksizliktir. Erkek botoksu erkeklerde önemli olan mimik ve yüz ifadesini değiştirmeden yıllara meydan okumayı hedefler.

Erkek Botoks Fiyatları Ankara

Erkek Botoks Fiyatlarında genel olarak kadın uygulamalarından farklı olmamakla beraber klinik, uygulanan bölge, doz gibi faktörlerle etkilenebilmektedir. Bu uygulamada en önemli unsur uygulayan kişinin uzmanlık derecesidir.

Erkek Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır

Erkek Botoks‘da kadın uygulamasında ki aynı botoks kullanılır ancak uygulama alanları ve uygulama şekilleri farklıdır. Yaklaşık olarak 10-15 dakika süren lokal anestezik krem ile uyuşturma dahi gerektirmeyecek kadar minimal ağrılı bir işlemdir.

Erkek Botoks (Brotox) uygulaması öncesi ve sonrasında neler yapılmalıdır?

Tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi erkek botoks (brotoks) uygulaması öncesinde kan sulandırıcılar(aspirin, kumadin vs),alınıyor ise 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Yeşil çay, Omega 3, E vitamini gibi kanı sulandıran maddeler de kesilmelidir ve uygulama sonrası en az 24 saat alınmamalıdır. Uygulama sonrası 24 saat kadar yüzü oğuşturmaktan ağır egzersiz ve spordan uzak durmak gerekir. Sauna, hamam ve masaj gibi faaliyetler de brotoks (brotox) işlemi sonrasında yapılmaması gerekenlerdendir.

Erkek Botoks’u Kimlere Uygundur ?

Brotoks (brotox)18-65 yaş arası mimik çizgileri belirginleşmeye başlayan, yaşlanma belirtilerinden kaçınmak isteyen her erkek için uygundur. Erkekte botoks (Brotoks) yaptıran erkekler orta ve uzun vadede yüzde yaşlılık etkilerini geciktirme şansına sahiptir.

Daha önce ele aldığımız lazer epilasyon yazısını okumanızı öneriyorum.