Dolgu Uygulamaları

Hyalüronik asit dolgusu en çok kullanılan dolgu türüdür, bu dolgu maddesi vücutta da mevcut olan doğal bir maddedir, su tuttuğu için ve eriyen bir dolgu türü olduğu için çok tercih edilir. Dolgu uygulamları ile yüz bölgesindeki çukurlukları doldurmada ve kırışıklıkları düzeltmede kullanılmaktadır. Hyalüronik asit dolgusu vücut tarafından zamanla eriyen bir maddedir.

Bu estetik dolgu su tuttuğu için cildi nemlendirici özelliğinin yanında derin kırışıklıkları doldurmak ve yüze hacim vererek cildi daha taze ve pürüzsüz göstermek için kullanılır.
Uygulama Alanları
Dudaklar, dudak üstlerindeki çizgiler, dudakları kalınlaştırmak.
Gözlerinin altındaki torbalar, çöküklükler
Nazolabial bölgedeki çizgiler dudak kenarlarının yanındaki çizgiler
Burun bölgesindeki çöküklükler
Gülümseme çizgileri, dudak çizgileri, kaz ayağı ve alın çizgileri gibi derin çizgileri doldurmak için
Burun ve çene büyütme.

Dermal dolgu nedir?

Dermal dolgu yüz kozmetik tedaviler için kullanılan ve deri altına enjekte edilen bir maddedir. Dermal dolgu istenmeyen kırışıklıkları, derin çizgileri ve depresyonların görünümünü azaltmak için tasarlanmıştır. Bu dolgular cildi canlandırmak, gevşeterek yeniden şekillendirmek ve kırışıklıkları, ciltteki çöküklükleri doldurmaya yardımcı olur. Dermal dolgu içeriği olan Hyaluronik asit vücutta doğal olarak olan ancak yaşla birlikte azalan bir maddedir. Hyalüronik asit içeren dolgu maddesi cildi canlandırmak, anında çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltarak, doğal yumuşak bir görünüm sağlayanken uzun ömürlü olsada kalıcı değildir.
Uygulaması kolay ve kısa sürede biten bir işlemdir. Tek uygulama ile hızlı sonuç görülebilir. Etkisi 4 ila 9 ay ya da daha fazla sürebilir. Dermal dolgu enjeksiyonu yüz ifadesini etkilemeden doğal bir görünüm sağlayabilir.

Dolgu Uygulaması Güvenli Midir?

Dermal dolgu ürünleri ilaç şirketleri tarafından yapılır, klinik çalışmalar ile etkileri ve sonuçları incelendikten sonra piyasaya sürülen güveninirliği ve etkinliği kanıtlanmış ürünleridr. Ürün ile ilgili oluşacak komplikasyonlar nadir karşılaşılır. Herhangi bir enjeksiyondan sonra oluşabilecek bazı riskler bu uygulamada da olabilir. Genel olarak enjeksiyondan sonra oluşabilecek kızarıklık, şişlik, ağrı, kaşıntı, morarma veya hassasiyet bir kaç gün içinde kendiliğinden düzelmektedir.
daha önce ele aldığımız botoks yazısını okumak için lütfen tıklayınız

Benzer Konular