Ameliyatsız yüz germe uygulaması Ultherapy yöntemi ile  yüz bölgesinde kaş kaldırma, cilt sıkılaştırma, yüz ovali şekillendirme, boyun ve dekolte de tek seansta uygulanan bir yöntemdir.

Ameliyatsız yüz germe Ultherapy yöntemi

Yüz, çene boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaları ve kırışıklıkları odaklı ultrason dalgaları (ultrasonik ses dalgaları) ile azaltma cildi sıkılaştırıp toparlama işlemidir. Ulthera ile mikro odaklı ultrason yöntemini kullanarak cerrahi yüz gerdirme operasyonundaki inilen derinlikte etki göstererek orada mikro düzeylerde nekroz oluşturarak kolajeni denature ederek cildin gerilmesini sağlar. Ulthera ile Ultherapy kişinin sosyal hayatını kısıtlamadan yapılan bölgeye göre 30 ila 60 dakikalık sürelerle yapılan ve  tek seans uygulanan yöntemdir. Ultherapy uygulaması FDA tarafından onaylanmış tedavi öncesi ve sonrası bakım gerektirmeyen bir uygulamadır.

Ameliyatsız yüz germe uygulamasında  tek seansta  yüz, boyun ve dekolte bölgelerini tedavi etmek için cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt katmanını hedef alıp odaklanmış ultrason dalgaları belirlenmiş hedeflere gönderilir. Bu hedeflerde odaklı ultrason dalgaları gönderilerek bazı derin bölgelerde noktasal olarak yüksek ısı oluşturup  kollajenlerin üretimini arttırılır. Kollejen üretiminin artması ve cilt altında dokuların noktasal olacak hasarlanması ile cilt sıkılaşarak gerilir.  Bu ultrason dalgalarını farklı başlıklarla farklı derinliklere gönderilebilir. 1.5 , 3 ve  4,5 mm lik başlıklar kullanılır.  4.5 mm başlıkla derinin alt katmanlarındaki SMAS tabakasına bu ultrason dalgalarını ulaştırarak  yüz germede  en etkileyici sonuçların alındığı derinliklere inilebilir. Daha üst katmanlarda ısı oluşturup daha yüzeysel uygulamaları diğer 3 mm  ve 1.5 mm lik başlıklarla yapılmaktadır.  Uygulama yapıldıktan sonra tam sonuç 3 ay sonra görülür bunun sebebi ısıtılarak oluşmasını sağladığımız kollejen ve elastik liflerin üretilmesi için 3 aylık bir zamana ihtiyaç vardır. Ameliyatsız yüz germe fiyatları uygulama yapılan bölgeye göre değişmektedir. Ulthera (Ultherapy) fiyatları uygulama alanı büyüdükçe yapılan atış sayısı artacağı için tedavi fiyatları artacaktır.

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları botoks ve yüz dolgusu uygulamaları ile desteklenebilir. Bu tarz kombinasyonlar yapıldığında botoks veya dolgunun efekti hemen görüleceği için uygulama sonrası hızlı sonuç kişilerin sonuçlardan daha memnun olmasını sağlamaktadır.  Ultherapy sistemi ile odaklanmış ultrason uygulamasının gerçek sonucu 3 ay sonra daha net olacağından, gerçek sonuçlar 3 ay sonra daha net görülebilir.

Daha önce ele aldığımız iple yüz germe yazısını okumanızı öneriyoruz.