Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon kaynağı, Alexandrite kristali kullanan bir Head veya Pump Chamber ünitesinden çıkan bir lazer türüdür. Alexandrite lazer kızılötesi spektrumunda 755 nm dalga boyunda lazer ışığı üretir. Bu kırmızı renkteki ışık düz ve tek renkte lazer ışığıdır.

Alexandrite lazer epilasyon cihazlarında lazer ışığı tarafından yayılan enerji ışığın dalga boyu, belirli bir hedefe odaklanıp o hedefte ısıya dönüşür. O hedefte 755 nm dalga boyundaki alexandrite lazer ışığı fototermoliz işlemiyle seçilen hedefte yüksek ısı ile hedefi tahrip eder. Alexandrite lazer hedef lezyonu  hassas bir şekilde yok ederken çevre dokulara ve epidermise zarar vermez. Alexandrite Lazer Epilasyon uygulamasında seans süreleri daha kısa sürebilir. Bu sistemlerde dalga boyundan dolayı kıl hemen buharlaşıp kaybolur ama buradada kıl yüzeyde gözükmesede sonradan kılda 10 veya 15 gün içinde kendini kökten ayırır ve kök tahrip olur.

Alexandrite Lazer epilasyon Uygulamasının Yan Etkileri Olabilirmi?

Alexandrite Lazer Epilasyonda dalga boyu 755 nm olmasından dolayı melanin tarafından iyi emilen bir dalga boyuna sahiptir. Vücudumuzda cilt üstündede melanin hücresinin varlığı özellikle koyu ciltlerde melanin miktarı fazla olduğu için lazerin cilt tarafından emilimi olacaktır. Burada önemli olan lazer ışığının uzunluğunu arttırıp aynı zamanda çok iyi bir soğutma sistemiyle cildi iyi bir şekilde soğutmak gerekmektedir. Lazerin atış süresi 3­ ila 300 milisaniyeye kadar ayarlanabilmektedir.

Uygulamada Ciltte Yanık Riski Varmıdır?

Her lazer epilasyon da yanık riski olabilir ama iyi bir lazer epilasyon cihazı kullanılırsa ve iyi bir lazer epilasyon kullanıcısı lazer cihazını iyi ayar ve iyi bir şekilde kullanırsa yanık riski yok denecek kadar aza düşür. Burada Lazer epilasyon yaptıran kişilerinde lazer epilasyonda ve sonrasında korunması gerekmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulamasında Cilt Nasıl Steril Edilir?

Alexandrite Lazerler de cilde herhangi bir temas söz konusu değildir. Bunun için cilde veya lazer probuna herhangi bir dezenfekte işlemi uygulanmasına gerek yoktur.

Uygulamayı Kaç Seans Yapmak Gerekli ?

Genelde  6 veya ­8 seans uygulama yapılmaktadır.  Kıllar inceldikçe seans süresi uzayabilir. Eğer kıllar yüz bölgesinde ise 8 seanstan daha fazla uzayabilir.

Daha önce ele aldığımız erkeklerde lazer epilasyon yazısını okumanızı öneriyoruz.